Živá zahrada 2019 – Zámek Korozluky

Ing. Miroslav Perout
Zámek Korozluky
Korozluky čp. 54
434 01 Korozluky
Česká republika
+420 777 599 626, (+420 777 338 011)

Čas konání

Od: 
19.05.2019 - 10:00
Do: 
19.05.2019 - 17:00

Vstupné

Vstupné na Živou zahradu – dospělí 80 Kč, děti 60 Kč.

Praktické informace

Zámek v Korozlukách zve všechny zájemce na první akci letošní sezóny, kterou je víkendový program „Živá zahrada“. Akce je pořádána v neděli 19. května 2019 od 10:00 do 17:00 hodin. Návštěvníky čeká pohádková neděle plná loutkových divadel, tvorby a zábavy. Součástí akce budou výtvarné dílny, výstava děl dětí ze ZUŠ Moskevská v Mostě, stánkový prodej, historické pouťové atrakce Al Rašíd a hry pro děti.

Současný barokní zámek v Korozlukách byl postaven na místě někdejší tvrze, na plošině jižního svahu Jánského vrchu. Stavebníkem byl Franz Wenzel Rayssky, (František Václav Rajský) svobodný pán z Dubnice, který zastával funkci krajského hejtmana kraje litoměřického. Styl architektury byl ve formě pozdního baroka s již klasicistními prvky. V držení rytíře Václava Beníschka (Beníška) z Dobroslavi zámek získal, v roce 1806, klasicistní úpravu. Park měl krajinářskou podobu s přechodem od zámku přes jednoduchý geometrický parter. Na několika vedutách je výrazněji patrna alej stromů kolem přístupové cesty po hřebeni svahu a cesty zdola od vesnice a statku v údolí.

Majitel zámku pořádá různé akce:
• prohlídky zámeckých interiérů
• konání církevních obřadů, svatební obřady
• vernisáže, koncerty, letní divadlo
• prohlídku zámecké obory s jeleny a daňky
• jízdy historickými kočáry
• prohlídky historických vozidel
• pořádání kulturně-společenských akcí

Prohlídky budou možné nejspíše od června 2019 (z důvodu rekonstrukčních prací), po předchozí dohodě během víkendů. Probíhají s průvodcem v délce zhruba 50 minut. Maximální počet osob ve skupině je 25 (po předchozí telefonické domluvě je možné také zajistit texty v angličtině, němčině nebo ruštině).

Prohlídkový okruh zahrnuje:
1. přízemí - sakrální umění zbouraných mosteckých kostelů, galerijní expozice oltářních obrazů,
2. 1. nadzemní podlaží - zámecké interiéry 18. a 19. století, prohlídkový okruh zámeckými interiéry zahrnující reprezentační a obytné části zámku (sály a salóny, rezidence bývalých majitelů),
3. park s kaplí sv. Josefa a zámecká zahrada s dančí a jelení oborou.

Pro rezervaci prohlídek je potřeba kontaktovat majitele na uvedené elektronické adrese.

Více informací naleznete zde a na FB zde.

Okres: 
Most
Obec: 
Korozluky