Aktivní dovolená

Ski areál Český Jiřetín – malé a klidné centrum zimní zábavy

15.1. 2019
28.2. 2019

Ski areál Český Jiřetín se řadí mezi nejhezčí střediska v Krušných horách. Nachází se v blízkosti města Litvínova, odkud je možné se dopravit autobusem. Pro milovníky zimních sportů, preferujících menší a klidnější lyžařské areály, jsou zde čtyři sjezdovky, jejichž celková délka činí 2 330 metrů. Přeprava je v normálních podmínkách zajištěna čtyřmi vleky s celkovou přepravní kapacitou 2 500 osob za hodinu.

Sport Centrum Bouřňák v zimní sezóně 2019

15.1. 2019
28.2. 2019

Nedaleko Teplic leží Sport Centrum Bouřňák, který se řadí mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, Vhodná oblast pro zimní sporty leží v nadmořské výšce 589 až 869 metrů. Lyžaři, snowboardisté a ostatní se mohou svést na šesti sjezdovkách různých obtížností. Pro milovníky snowboardingu jsou na sjezdovkách upravovány skoky. Pro děti a začínající lyžaře je připravena sjezdovka „Údolíčko“. Mírně pokročilí lyžaři se mohou zdokonalit na Hrobské sjezdovce a pro náročné lyžaře zde připravili Slalomový svah, který patří k nejstrmějším svahům v České republice.

Skiareál Telnice v roce 2019

11.1. 2019
28.2. 2019

Příznivci zimních sportů jsou v letošní zimní sezóně zváni také do velmi oblíbeného ski areálu Telnice v Krušných horách. Leží v nadmořské výšce 600 až 800 metrů, nedaleko Ústí nad Labem. Je tvořen devíti sjezdovkami. Čtyři sjezdovky jsou modrého stupně, tři sjezdovky červeného a pro náročné lyžaře je tu také černá sjezdovka. K přepravě slouží lanová dráha a čtyři vleky a také dva lanové vleky pro děti. Ski areál Telnice má půjčovnu lyží a také ski servis. Nechybí ani osvětlení zajišťující večerní lyžování. Pro nejmenší je připravena dětská školička včetně dětského lana.

Zima ve Sport areálu Klíny na Mostecku

10.1. 2019
28.2. 2019

Také v roce 2019 nabízí své služby milovníkům zimních sportů a radovánek Sport areál Klíny na Mostecku. Areál leží v nadmořské výšce 720 metrů nad mořem. Návštěvníci mohou lyžovat na jedné ze čtyř sjezdovek všech obtížností. Za příznivých okolností je pro začátečníky k dispozici sjezdovka Centrální, pro pokročilé červená sjezdovka Kotva a pro náročné lyžaře jsou v provozu dvě černé sjezdovky Slalomák a Pařezovka. Pro nejmenší je i nyní v únoru 2019 připravena dětská školička včetně dětského lana a pojízdného koberce.

Lyžování ve Skiareálu v Loučné pod Klínovcem

10.1. 2019
28.2. 2019

Klínovec jako nejvyšší hora Krušných hor nabízí návštěvníkům sportovní vyžití, ať v podobě sjezdového lyžování nebo výpravy na běžkách. Zároveň nabízí výbornou dostupnost, dostatek ubytovacích služeb a kvalitní služby všem svým návštěvníkům. Využít těchto skvělých podmínek k lyžování je možné nejen ve známém Skiareálu Klínovec, ale také v lyžařském areálu ElzaSki, který se nachází v těsné blízkosti od velkého lyžařského střediska Klínovec v Krušných horách, sousedí s německým Oberwiesenthalem a leží v nadmořské výšce 900 metrů.

Ski areál Mezihoří v zimní sezóně 2019

7.1. 2019
28.2. 2019

Ski areál Mezihoří se rozprostírá nedaleko Chomutova směrem na Blatno. Leží v nadmořské výšce 745 metrů nad mořem. Terén není nikterak náročný, což jistě ocení všichni návštěvníci, zejména začátečníci a středně pokročilí. Ve ski areálu jsou k dispozici dvě sjezdovky, červená a modrá. Přepravu zajišťují dva vleky. Dochází k pravidelné úpravě sjezdových tratí a kvalitní sněhovou pokrývku zajišťuje zasněžovací systém. Nechybí ani osvětlení obou sjezdových tratí pro večerní lyžování.

Skiareál Alšovka – Měděnec 2019

7.1. 2019
28.2. 2019

Příznivci zimních sportů a radovánek z Klášterecka a okolí mohou využít malý lyžařský areál Alšiovka, který leží v těsné blízkosti obce Měděnec, přibližně 6 kilometrů severozápadně od Klášterce nad Ohří. Skiareál je určen jak pro začínající lyžaře a snowboardisty, tak i pokročilejší a především pro rodiče s dětmi, nachází v nadmořské výšce 600 až 700 metrů.

Skiareál Pyšná v zimní sezóně 2019

7.1. 2019
28.2. 2019

Skiareál Pyšná nacházející se nedaleko Jirkova a Chomutova nabízí, navrdory několika teplým dnům, ve druhé polovině února 2019 k využití celý areál. Dětský skipark, velká a malá sjezdovka, jsou plně v provozu. Areálem prochází trasa Krušnohorské bílé stopy v úseku Lesná – Pyšná. Běžecké tratě jsou upravené, skibus jezdí. Příjezd Skibusu do Pyšné je v 9:05 hodin, odjezd v 15:50 hodin, více zde. Také vleky jsou všechny v provozu.

Pozvánka na výlet Švestkovou dráhou

Zajímavosti v okolí Švestkové dráhy

Hrad Hazmburk
Nepřehlédnutelná dominanta Dolního Poohří, hrad vznikl kolem poloviny 13. století a od roku 1335 byl v držení rodu Zajíců, kteří dali hradu jeho současné jméno. Od konce 15. století hrad pustl.
Více informací, včetně otevírací doby a vstupného, naleznete zde. Na Hazmburk se lze vypravit po červené turistické trase z Třebenic.

Stránky