Relaxace

Vodní radovánky si v Pokrušnohoří můžete užívat i v zimě

MĚSTSKÉ LÁZNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM

Panská 1700/23
400 01 Ústí nad Labem-centrum

Telefon +420 475 210 134
Email mestske.lazne@msul.cz; mestske.sluzby@msul.cz

Pro návštěvníky je v provozu bazén se saunou a ochlazovacími bazénky. Dále je zde nabízena možnost občerstvení. Městské lázně v Ústí nad Labem jsou napájeny termálním vrtem o teplotě 26°C. Pořádají se zde také kurzy plavání pro děti.

Lyžařské tratě v okolí Altenbergu

Vybrané tratě v okolí Altenbergu

Většina tras jsou udržované lesní cesty vedoucí v pravoúhlých kříženích kolem vrchu Kahleberg, kolem rašeliniště Georgenfelder Hochmoor. Další značené směry jsou: Rehefeld-Zaunhaus, Zinnvald (Cínovec), Schellerhau, Altenberg a Geising. Navigační šipky jsou na každé křižovatce a stačí si pamatovat, kam se chcete dostat.

U vesničky Rehefeld-Zaunhaus je další možnost překonat státní hranici zpět do Česka (směr Moldava, Nové Město).

Podél cest potkáte nespočet dřevěných přístřešků (určených ke svačení a skrytím před nepřízní počasí).

Otevření plaveckého areálu na Klíši – Ústí nad Labem

V sobotu dne 28. 11. 2015 proběhne slavnostní zahájení provozu nově zrekonstruovaného Plaveckého areálu Klíše, jehož součástí bude i doprovodný program, který započne ve 14 hodin přestřižením pásky. V rámci programu můžete navštívit i prostory, které nebudou veřejnosti běžně přístupné.

29. listopadu 2015 se pro veřejnost v Ústí nad Labem od 13:00 hodin otevírá zrekonstruovaný plavecký areál na Klíši.

 

Pro každého něco: Užijte si zimy s celou rodinou!

Nezapomenutelná zima. Pětidenní výlet pro rodiny s dětmi okolím Božího Daru, Klínovce, Carsfeldu, Johanngeorgenstadtu.

Zajímavá místa na trase: Skiareál Johanngeorgenstadt, Skiareál Klínovec, Boží Dar, Skiareál Neklid, skiareál a dětský svět Novako, radonové lázně v Bad Schlema a v Jáchymově, Božídarské rašeliniště, Ježíškova cesta, Blatenský příkop; Vlčí jámy, Muzeum výšivek, vodní svět Badegärten v Eibenstocku, rozhledna na Auersbergu, zámek Schwarzenberg, železniční muzeum Schwarzenberg.

Stříbrné vřídlo Warmbad

Silber-Therme-Warmbad

Ve stříbrném vřídle Warmbad zažijete uvolňující a vitalizující působení „nejteplejšího léčivého termálního pramene Saska“ a přímo se ponoříte do blahodárných nabídek stříbrného vřídla Warmbad. Termální zařízení má dva vnitření a dva venkovní bazény (teplota vody 32 - 34 176C)a mnoho vodních atrakcí. V různorodém prostředí saunové části lze dobře relaxovat. V sektoru wellnessu najdete také zajímavé nabídky jako životodárnou masáž nebo houpání na vodní matraci s hudebním doprovodem.

Termální lázně Wiesenbad, horké vřídlo „Miriquidi“

Thermalbad Wiesenbad - Therme Miriquidi

Léčivý pramen v Krušných horách

Kromě moderní lázeňské kliniky se v termálních lázních Wiesenbad nachází veřejné horké vřídlo „Miriquidi“. Bazény s teplou vřídelní vodou, četné plovárenské atrakce spojené s vodní gymnastikou, stejně jako romantická skalní jeskyně s párou, sauna a světelná terapie dodávají tělu i duši nové síly a nabízení odpočinek mladým i starým.

Lázně Evženie

Lázně Evženie

Lázeňský komplex Evženie se nachází v klidové části historického centra Klášterce nad Ohří na levém břehu řeky Ohře. Lázně jsou obklopeny zámeckým a lázeňským parkem, v blízkosti se nachází také hradní zřícenina Šumná. V Klášterci vyvěrají tři minerální prameny - Pramen Evženie v hloubce 12 m, Klášterecký pramen 120 m a Městský pramen 90 m, které jsou využívány k pitným kúrám a vodoléčebným procedurám. Slouží k urychlení rekonvalescence po akutním onemocnění nebo operaci trávícího, močového či pohybového aparátu.

Tereziny lázně

Tereziny lázně

Historie lázeňství v obci Dubí sahá až do roku 1860 a je spojena s továrníkem Antonem Tschinkelem, který v Dubí vybudoval řadu objektů, parků a vyhlídkovou restauraci. Komplex dnešních Tereziných lázní byl vybudován dr. Brecherem v roce 1870 jako „Vodoléčebný ústav “. Tereziny lázně jsou umístěny na jižním svahu Krušných hor v nadmořské výšce 420 metrů. Nacházejí se v klidné části města Dubí, v blízkosti kostela Neposkvrněného početí Panny Marie. Mezi vzácné hosty, kteří se v Tereziných lázních léčili, patří, Jan Neruda, operní pěvec C.

Císařské lázně

Císařské lázně

Impozantní budova Císařských lázní leží v centru města. Císařské lázně náleží k historicky nejstarším domům v Teplicích. V budově je umístěna Klinika CLT, vybavená špičkovým lékařským a diagnostickým zařízením. V nedávně době prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí včetně výstavby termálního rehabilitačního bazénu. V této lázeňské budově se léčil rakouský císař František Josef, na jehož počest byl lázeňský dům pojmenován.
V Císařských lázních se léčí:
•stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích
•choroby periferních cév

Stránky