Cíle

Lodní linka 901 Ústí nad Labem – Litoměřice

Turistické zajímavosti v okolí
Masarykovo zdymadlo
Masarykovo zdymadlo se dvěma plavebními komorami, jezem a hydroelektrárnou, dostavené roku 1936, se nachází přímo pod hradem Střekov. Přes zdymadlo vede lávka pro pěší i cyklisty. Hrad Střekov na skalním ostrohu nad labským údolím je jedním z nejromantičtějších hradů a nejlépe dochovaných zřícenin.

Pohádkový les Vaňov

Nejvyšší přírodní vodopád Krušných hor

Voda tu protéká přes tři kaskády (stupně) s celkovým převýšením 25 metrů. První stupeň má přibližně čtyři metry a sklon jen 45°. Hned pod ním následuje téměř svislý, také přibližně čtyřmetrový stupeň. Po delším rovném úseku přichází poslední, třetí stupeň, jehož výška dosahuje 9 metrů. Průtok vody činí 5 až 15 litrů za vteřinu. Ovšem pozor - dostatek vody má pouze po velkých deštích či tání sněhu.

Pohádkový svět v Chomutově

Jde o prostor pro bezpečnou hru, zábavu a vyžití, které rozvíjíé pohybové schopnosti dětí. Otevřeno je denně od 9:00 do 19:00 hodin za každého počasí.
Nejen rodiče mohou využít nabídky teplých, studených, slazených i zdravých nápojů a rychlého občerstvení.
Pohádkový svět najdete na adrese Palackého 4082, Chomutov (prostor bývalé Mostecké jídelny).

Více informací najdete na facebooku zde.

Unikátní výstava v Litvínově: mechanické plechové hračky

Doprovodný program k výstavě nabízí návštěvníkům komentované prohlídky s ukázkami funkce mechanických hraček zn. Husch, soutež s interaktivní hrou, přednášku o konzervování a restaurování hraček v nálezovém stavu, workshopy a edukační program pro ZŠ i SŠ.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. února 2017 od 18:00 hodin. Její součástí je komentovaná prohlídka, ukázka mechanických hraček v pohybu a spuštění kolejiště elektrických vláčků.

Přehled expozic a výstav - Plavba na páře

Oním strategickým přístavem bývala právě severočeská metropole. Objemem překládky hravě předčila i mořský přístav v Terstu. V době vrcholu v roce 1903 se v Ústí nad Labem obrátilo ročně sedm tisíc lodí se 3,6 milióny tun nákladu. Osobní parníky tu ve stejné době obsluhovaly i čtvrt miliónu pasažérů za rok. Na Labi byl provoz doslova jako na vodní dálnici.

Cyklistická sezóna 2016 v Ústeckém kraji

 

Linky zelených autobusů mají k dispozici buď cyklovlek s kapacitou 20 kol nebo nástavbu s kapacitou 6 kol. Přeprava kol na ostatních autobusových linkách DÚK je taktéž možná, ale je v případě volného místa ve voze a po svolení řidiče. Dopravu kol nabízí DÚK na území Ústeckého kraje také ve vlacích, které mají v jízdním řádu uvedeno, že přepravují kola. Jízdní kola můžete v limitovaném počtu 4-5 kol přepravovat i na 3 nových turistických železničních tratích DÚK a až 25 jízdních kol je přepravní kapacita turistické lodní linky na Labi.

Lanové centrum v Oseku

Celý lanový park má dvě trasy o celkové délce 110 metrů. Na té spodní se vyřádí i malé děti, co sotva chodí, do druhého patra pak děti alespoň šestileté.
Spodní trasa je 3,5 – 4 metry nad zemí. Lávky jsou široké 1,2 metru a od pádu vás chrání boční sítě. Druhé patro je ve výšce 7,5 metrů nad zemí a je tedy určeno pro fyzicky zdatnější.

Pozvánka na výlet Švestkovou dráhou

Zajímavosti v okolí Švestkové dráhy

Hrad Hazmburk
Nepřehlédnutelná dominanta Dolního Poohří, hrad vznikl kolem poloviny 13. století a od roku 1335 byl v držení rodu Zajíců, kteří dali hradu jeho současné jméno. Od konce 15. století hrad pustl.
Více informací, včetně otevírací doby a vstupného, naleznete zde. Na Hazmburk se lze vypravit po červené turistické trase z Třebenic.

Již koncem března 2016 vyjedou historické vláčky - přehled nových turistických linek Dopravy Ústeckého kraje

Turistická linka T1 – Kamenický motoráček
Trasa: historická železnice Česká Kamenice – Kamenický Šenov
Vůz: nostalgický motoráček „ Hurvínek" řady M 131.1
Turistické zajímavosti v okolí trasy:
• 1. Kostel sv. Jakuba Staršího a poutní kaple Narození Panny Marie
• 2. Zřícenina hradu Kamenice
• 3. Vyhlídka Jehla (478 m)
• 4. Sklářské muzeum Kamenický Šenov
• 5. Panská skála (Varhany)
• 6. Hasičské muzeum Nový Oldřichov

Stránky