Kultura

Crottendorfer Räucherkerzen GmbH

Crottendorfer Räucherkerzen GmbH

Přijďte si otestovat svou zručnost do výrobny tradičních krušnohorských vánočních "františků" tak, jak byly vyráběny před 75. lety. Příjemné prostředí rukodělné dílny je otevřeno každý den včetně neděle a je zde možné si vyzkoušet výrobu "františků" či další tradiční krušnohorská řemesla v 90ti minutovém cyklu. Dílna nabízí možnost návštěvy i v početnějších skupinách 10-25osob po předchozí rezervaci termínu na níže uvedeném telefoním čísle či pomocí kontaktního formuláře pro objednání.

Tradiční hornická slavnost ve Frohnau – uctění hor na Schreckenbergu

29.7. 2018
29.7. 2018

V neděli 29. července 2018 je od 14:00 hodin ve Frohnau (obec na západním okraji města Annaberg-Buchholz) pořádána hornická slavnost, během níž je možné navštívit hornickou kovárnu v blízkosti návštěvnického dolu „Markus-Röhling-Stolln“. Tentýž poslední červencový víkendový den roku 2018 den se uskuteční mj. tradiční hornická bohoslužba u zříceniny na Schreckenbergu. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Mezinárodní burza minerálů - Annaberg-Buchholz

28.7. 2018
29.7. 2018

Více než 70 vystavovatelů z celé Evropy letos představí o posledním červencovém víkendu v rámci jedinečné přehlídky a burzy minerály, fosilie, šperky a literaturu a pomůcky pro sběratele. Jedinečná akce a burza se odehrává v Silberlandhalle na 250 m2 výstavní plochy. Zvláštní pozornost je věnována místním minerálům z oblasti Krušných hor.

Otevírací doba:
Sobota: 9.00 - 17.00 hodin
Neděle:  10.00 - 16.00 hodin

Návrat zámecké knihovny do děčínského zámku a nový zámecký klenot

1.6. 2018
31.10. 2018

Letošní hlavní turistickou sezonu obohatil děčínský zámek svým návštěvníkům zrestaurovanou zámeckou knihovnou a novým zámeckým klenotem – freskou v Čajovém pavilonu. Po letech se knihovna na zámek navrátila. Návštěvníci zámku se o tom mohou přesvědčit od 1. června do 31. října 2018. Knihovna, mj. neobyčejně rozsáhlá, byla nejcennější sbírkou, kterou Thunové v Děčíně shromáždili.

Pozvánka na výlet Švestkovou dráhou

Zajímavosti v okolí Švestkové dráhy

Hrad Hazmburk
Nepřehlédnutelná dominanta Dolního Poohří, hrad vznikl kolem poloviny 13. století a od roku 1335 byl v držení rodu Zajíců, kteří dali hradu jeho současné jméno. Od konce 15. století hrad pustl.
Více informací, včetně otevírací doby a vstupného, naleznete zde. Na Hazmburk se lze vypravit po červené turistické trase z Třebenic.

Jedinečnosti Ústeckého kraje - KRUŠNOHOŘÍ

V krajské metropoli Ústí nad Labem jistě návštěvníky zaujme kostel Nanebevzetí Panny Marie v centru města. Má nejšikmější věž v ČR. Při svých 65 m se od svislé osy odchyluje o 201 cm. Jde nejspíše o nejšikmější věž ve střední Evropě a čtvrtou na světě. Vychýlení je následkem spojeneckého bombardování v dubnu 1945. Dalším lákadlem krajského města je nesporně nejdelší lanová dráha bez podpěr v České republice. Ústecká lanovka na Větruši (hotel a restauracenad městem) spojuje stejnojmennou rozhlednu s obchodním centrem Forum.

Stránky