Hornictví

Prohlídkový důl Freiberg

Besucherbergwerk &quotReiche Zeche&quot Freiberg

Achtung! x

Das Besucherbergwerk schließt aufgrund von Sanierungsarbeiten ab dem 19. August 2013 für mindestens ein Jahr.

Für Gruppen ist die Einfahrt noch bis zum 31.07.2013 auf Voranmeldung möglich. Individualtouristen können noch bis zum 18. August 2013 an den regulären Führungen teilnehmen.

Der derzeitige Betrieb der Anlage und die Nutzung durch Besucher sind uneingeschränkt möglich.

Hornictví a vorařství v údolí Muldental

Flößerhaus Rechenberg-Bienenmühle

Klenot z poloviny 17. století v historickém prostředí. Byl domovem pro tak-zvané. Häuslera, nejchudší vrstvy.Velikost pozemku je cca 100 m². Na ploše cca 44 m² žili 2 dospělí až s 10 dětmi, 2 kozami a slepicemi ve stejném domě. Více strukturální změny následovaly, naposledy kolem roku 1920 až do roku 1997 sloužil jako rezidence. Od roku 1974 je kulturní památkou. V roce 2001 darování domu krokví Schuberta a Decker rodiny pro společnost Rechenberg-Bienenmühle. 2002 v důsledku povodní významnému poškození domu.

Štola Vestenburger Stolln na hoře Heidelsberg

Historischer Bergbauverein Aue e.V.

Od roku 1995 vytvářeli členové spolku s podporou města Aue pamatník připomínající zdejší počátky dolování. Hornický spolek se považuje za organizátora a nositele hornické historie a přispívá tak k zachování svědectví naší místní těžební minulosti. Především štola „Oberer Vestenburger Stolln“, ve které se konají prohlídky, je důležitým informačním prostředkem, který popisuje tehdejší těžkou a namáhavou práci horníků. Štola a další doly by měly být zachovány pro naše další generace. Přijeďte do Krušných hor a prohlédněte si, co pro Vás v Aue na hoře Heidelsberg máme připraveno.

Muzeum „Knochenstampfe“ Dorfchemnitz

Heimatmuseum „Knochenstampfe“ Dorfchemnitz

V někdejším statku se nachází jediný zachovaný mlýn na drcení kostí „Knochenstampfe“ v Krušných horách. Hlavní atrakcí je stoupa poháněna převodním hřídelem ze mlýna, která sloužila k drcení zvířecích kostí. Ale i značné množství speciálních výstav, jako např. „Saské nejkrásnější velikonoční hnízdo“ lákají návštěvníky do této poklidné vesničky. A když se ještě rozehřeje nejstarší kamenná pec Saska, upeče se chutný chleba namazaný tvarohem s bylinkami z vlastní zahrádky, tak člověk začně věřit tomu, že se snad zastavil čas. Naše bylinková víla Vás sebou ráda vezme na prohlídku.

Stránky