Lanové centrum v Oseku

Město Osek
Zahradní 246
Správa městských sportovišť, organizační složka Města Oseka
417 05 Osek
Česká republika
+420 417 837 202

Lanové centrum nebo také 3D bludiště ve stromech je skupina ve vzduchu umístěných cestiček a prolézaček určená zejména pro děti. I když se zde zabaví i dospělí. Lanové centrum najdete v parčíku pod oseckým koupalištěm.

Provozní doba

duben, květen, červen, září: pondělí - pátek: od 14:00 do 18:00 hodin, sobota - neděle: od 10:00 do 18:00 hodin
červen - srpen: každý den od 10:00 do 20:00 hodin
říjen - březen: o víkendech mezi 10:00 a 15:00 hodinou

Ceník

Vstupné je 50 Kč (ceník 2016)

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Aktivní sportovci
Skupiny

Další informace

Celý lanový park má dvě trasy o celkové délce 110 metrů. Na té spodní se vyřádí i malé děti, co sotva chodí, do druhého patra pak děti alespoň šestileté.
Spodní trasa je 3,5 – 4 metry nad zemí. Lávky jsou široké 1,2 metru a od pádu vás chrání boční sítě. Druhé patro je ve výšce 7,5 metrů nad zemí a je tedy určeno pro fyzicky zdatnější.

V prvním patře najdete 15 úseků, které tvoří vyhlídkovou stromovou stezku s vloženými několika prvky z 3D bludiště. První patro je nižší a jednodušší, troufnou si sem i aktivní důchodci.
Ve druhém patře najdeme 10 velmi dobrodružných úseků, lanových prvků, ve výšce až 7 m nad zemí, kde se vyřádí především děti a teenageři.

V bludišti najdete osm lanových překážek, šest lávek, přístupové točité schodiště a dvě přestupní propadla, která umožňují bezpečný přechod mezi jednotlivými patry parku. V případě pádu spadnete maximálně 60 centimetrů do všeobjímající sítě.
Lanové překážky jsou nataženy mezi stromy a k přestupu z jedné na druhou slouží malé domečky na stromech. Trasy nemají daný směr průchodu a návštěvníci se můžou v celém systému pohybovat podle svého uvážení.
K protažení těla můžete také využít volně přístupné cvičební prvky v okolí lanového centra, včetně menší dráhy pro malé cyklisty.

K lanovému centru můžete jet buď směrem na koupaliště Osek nebo sledovat cedule 3D bludiště, které jsou po celém Oseku. Podle nich dojedete rovnou na parkoviště u lanového centra. Parkování je zdarma. Od parkoviště projdete asi 50 metrů lesní cestou a jste na místě. Pokladna je u vstupu – schodů vedoucích nahoru k lanovým žebříkům a dalším prolézačkám.

Více informací naleznete zde.

Fotogalerie