Stravování

Half way, restaurace v půli cesty

Stylová restaurace s názvem V Půli cesty (Halfway) v obci Mníšek na česko-německých hranicích. Tato trendy restaurace/lounge/bar Vám svou atmosférou připomene klidné posezení v zahradě. Kromě kulinářského zážitku se Vám naskýtá možnost prohlédnout si výstavu fotografií i možnost zakoupit si zajímavý dekorativní prvek. Rádi s vámi oslavíme Vaše narozeniny, firemní jubileum, či jakýkoliv důležitý moment ve Vašem životě. Celková kapacita restaurace je 70 osob.

Provozní doba:
pondělí – čtvrtek: 10:00 – 20:00 hod.
pátek – sobota: 10:00 – 22:00 hod

Zemědělské družstvo Memmendorf e.G.

Agrargenossenschaft Memmendorf e.G.

Zemědělské družstvo Memmendorf e.G., které bylo založeno v roce 1991, leží na úpatí Krušných hor. Základem zemědělské výroby je produkce mléka, příp. hovězího masa. Tržní produkci polních plodin a pěstování krmiv zakládáme na principu zajištění trvale udržitelné výroby. Další významnou součástí našeho podniku je přímý prodej.
Řeznictví: Porážky provádíme 2x týdně a vyrábíme masové speciality a uzeniny vysoké kvality, zpracováváme vlastní dobytek (skot, telata, ovce a jehňata).

Ovocnářství & vinařství Gut Pesterwitz

Obst- & Weinanbau Gut Pesterwitz

Pesterwitz, část obce Freital, leží na idylickém místě na horském pásmu mezi údolím Labe a Krušnými horami, nedaleko Drážďan. Místo stojí za pozornost díky láskyplně zrestaurovaným hrázděným domům, kostelu, rytířskému statku a zámečku Jochhöhschlösschen, po kterém byly pojmenovány naše vinice.
Navštivte náš statek s rustikálním farmářským trhem. V naší prodejně s bohatou nabídkou z vlastní produkce se pro každého něco najde. Užijte si při ochutnávce vína nebo během prohlídky statku výhledy přes údolí Weißeritztal až k vrcholům východních Krušných hor nebo na siluetu Drážďan.

Prodejna Brody 8217s Hofladen

Brody 8217s Hofladen

Nabídka: Stálá: ovocné pomazánky, želé, med, šťávy, sirupy, hořčice, likéry, vína, čaj, mýdla, hrnčířské zboží, dárkové koše (na objednávku) Sezónní: sazenice, balkónové rostliny, bylinky, zeleninové sazenice, všechny druhy keřů a dřevin, okurky, rajčata, saláty, papriky, dýně, chemicky neošetřované pomeranče, mandarinky klementiny, citróny
Výkup moštu

Restaurace & penzion „Zur Knappenschänke“

Gaststätte & Pension &quotZur Knappenschänke&quot

Koupání i svědci hornické minulosti Rodina Hermannova s velkým citem pro detail přestavěla svůj dům na restauraci a penzion. Kdo hledá klid a rodinnou atmosféru a chce toho při jednodenních túrách zažít co nejvíce, pro toho je penzion „Zur Knappenschänke“ tou správnou volbou. Kousek odtud čeká Annaberg-Buchholz, město Adama Riese a hornické město s řadou pamětihodností, a termální lázně Wiesenbad zvou k ozdravné koupeli. Nedaleko domu se také nachází důl „Wunderbar Geschick“. Ve staré budově byl objeven výklenek se svícny a stopami sazí - důkaz existence hornické kaple.

Restaurace Anton-Günther-Schenke

Anton-Günther-Schenke

Díky dřevěnému stropu, tradičním lustrům a zeleným kachlovým kamnům vyzařuje jídelna útulnou a příjemnou atmosféru. Jídelní lístek sestavený v místním nářečí slibuje krušnohorské a domácí speciality. Gurmánské týdny nabízejí sezónní speciality od domácí zabijačky přes bramborové týdny až po typické vánoční jídlo Neunerlei (Devatero). A po dobrém jídle: domácí pálenka Antona Günthera. Anton Günther (1876 - 1937) napsal mnohé z nejkrásnějších písní Krušnohoří. K básníkovi a zpěvákovi má rodina Stöckelových mimořádný vztah: Dědeček Cornelie Stöckelové bydlel v Božím Daru (něm.

Venkovský hostinec „Wiesners Teichwirtschaft“

Landgasthof &quotWiesners Teichwirtschaft&quot

Přírodní dřevo, příjemné teplo od kachlových kamen a krbu: Dokážete-li ocenit přirozenou útulnost a osobní atmosféru, budete se u rodiny Wiesnerových cítit dobře. Bývalé rybářství ležící uprostřed rašelinišť je místem blahodárného klidu, v lesnatém okolí se dá skvěle pěstovat pěší turistika. Kempeři mohou přenocovat na našem vlastním prostranství pro stany a karavany a na ty, kdo přijedou bez obytného automobilu, přívěsu či stanu, čeká útulný penzion. V hostinci „Wiesners Teichwirtschaft“ dnes nejen chovají pstruhy a kapry, ale také tu pilně pěstují rybářskou latinu.

Penzion & restaurace „Alte Klosterschmiede“

Pension & Gasthaus &quotAlte Klosterschmiede&quot

Stará klášterní kovárna (Alte Klosterschmiede) byla podle všeho nejstarší a největší kovárnou v Grünhainu. Budova dnešní restaurace byla pravděpodobně postavena v roce 1632 na základech trosek vyhořelé staré klášterní kovárny. V roce 1994 otevřela rodina Jelínkových restauraci a penzion se čtyřmi dvoulůžkovými pokoji. Odkryté staré zdi a rustikální trámy dodávají domu jedinečnou atmosféru. Také kuchyně orientovaná na sezónní pokrmy vhodně doplňuje celkovou atmosféru historického domu.

Restaurace a penzion Waldfrieden

Gaststätte und Pension Waldfrieden

V podniku Waldfrieden si můžete vychutnat přednosti rodinně vedeného domu s tou nejlepší gastronomií. Naše kuchyně je zaměřena na sezónní pokrmy. Vyberte si z typických regionálních jídel, vydatné domácí stravy a mezinárodních specialit. Pěší túry nebo túry na lyžích, houbaření, víkendové pobyty nebo delší dovolené - dům položený na klidném místě Neudörfelu, na kraji lesa, je výchozím bodem pro objevné výpravy v Krušnohoří. V okolí láká k návštěvě lázeňské město Bad Schlema, hora Fichtelberg, léčebné lázně i akvaparky, různá sportoviště, muzea a turistické stezky.

Restaurace & penzion „Zur Erholung“

Gaststätte & Pension &quotZur Erholung&quot

Kdo se staví na jídlo u Rolfa Achtrutha, seznámí se s původní regionální kuchyní. Nezáleží na tom, zda se jedná o divočinu z místních lesů, domácí huspeninu nebo čočku s klobásou - všechno připravuje pán domu osobně a čerstvé. Pro seniory má dům připraven zvláštní jídelníček. Velice oblíbené jsou zabijačky, které se tu konají dvakrát do roka.

Stránky