Rodiny s dětmi

Pro každého něco: Užijte si zimy s celou rodinou!

Nezapomenutelná zima. Pětidenní výlet pro rodiny s dětmi okolím Božího Daru, Klínovce, Carsfeldu, Johanngeorgenstadtu.

Zajímavá místa na trase: Skiareál Johanngeorgenstadt, Skiareál Klínovec, Boží Dar, Skiareál Neklid, skiareál a dětský svět Novako, radonové lázně v Bad Schlema a v Jáchymově, Božídarské rašeliniště, Ježíškova cesta, Blatenský příkop; Vlčí jámy, Muzeum výšivek, vodní svět Badegärten v Eibenstocku, rozhledna na Auersbergu, zámek Schwarzenberg, železniční muzeum Schwarzenberg.

Z manufaktury snů úzkokolejkou za tajemstvím františků

Cesta za hornictvím a řemesly. Pět dní pro rodiny s dětmi v okolí Chomutova, Jirkova, Lesné, Annabergu, Marianbergu a Oberwiesentalu.

Zajímavá místa: Podkrušnohorský zoopark Chomutov, Oblastní muzeum v Chomutově, městská věž v Chomutově, Červený hrádek, Krušnohorský lidový dům, manufaktura snů, štola Markus, dílna výroby Františků, lanovka na Fichtenberg, aquapark Marienberg.

Tam, kde dřevo ožívá

Cesta za hornictvím a řemesly. Dvoudenní výlet pro rodiny s dětmi do okolí Olbernhau, Seiffenu, Jirkova a Lesné.

Zajímavá místa na trase: Svět hraček Stockhausen v Olbernhau, Muzeum hraček v Seiffenu, Skanzen Seiffen, Letní bobová dráha, Červený hrádek, Krušnohorský lidový dům, certifikovaná hřebenová trasa
Kammweg Erzgebirge-Vogtland, Muzeum židlí a Muzeum sklářství v Neuhausenu, prohlídková štola Fortuna v obci Deutschneudorf.

Za největším louskáčkem Evropy a dalšími perlami Krušných hor

Cesta za hornictvím a řemesly. Pět dní pro žáky a studenty do okolí Freibergu, Seiffenu, Neuhausenu, Mostu, Krupky a Teplic.

Zajímavá místa na trase: Zámek Freudenstein – výstava terra mineralia, Dom St. Marien, Městské a hornické muzeum Freiberg, Prohlídková štola Reiche Zeche, Městské divadlo Freiberg, Skanzen Seiffen, Muzeum hraček v Seiffenu, Muzeum louskáčků v Neuhausenu, Hrad Hněvín, Lanovka na Komáří vížku a Botanická zahrada Teplice.