Krajem rozhleden a přírodních vzácností

Česká republika

Spojení turistických výstupů s poznáním historických řemesel a přírodních unikátů, to vše nabízí cesta napříč východním Krušnohořím. Z Altenbergu vede trasa spojující hned tři vrcholky hor, korunované nádhernými výhledy – Geisingberg, Kohlhaukuppe a Kahleberg. Cesty tu však vedou nejen vzhůru, ale také do dávné minulosti. S dovednostmi našich předků vás seznámí Muzeum hornictví v Altenbergu anebo přímo v terénu naučná stezka Po stopách středověkého sklářství v Moldavě či Příhraniční hornická stezka kolem Komáří vížky. Při cestách východním Krušnohořím nelze minout ani zdejší přírodní jedinečnosti – rašeliniště. Hochmoor na saské a Cínovecké rašeliniště na české straně jsou místem výskytu vzácných rostlin i živočichů.

1. den – Altenberg
- túra na 3 vrcholky: Kahleberg (905 m.n.m.), Geisingberg (824 m.n..m.), Kohlhaukuppe (786 m.n.m.)
2. den – Moldava
- naučná stezka Po stopách středověkého sklářství v Krušných horách
3. den – Altenberg – odpočinkový den
- Muzeum hornictví
- Lázeňské sanatorium Rehaklinik
- projížďka vlakem směrem na Geising
4. den – Komáří vížka
- Příhraniční hornická naučná stezka
5. den – okolo přírodních rezervací
- Cínovec – přírodní rezervace Cínovecké rašeliniště – Rehefeld-Zaunhaus – okolo přírodní rezervace Hemmschuh – Neu Rehefeld – Moldava – Cínovec

GPS souřadnice

50° 45' 45.72" N, 13° 45' 47.52" E

Určeno pro

Aktivní sportovci
Naučné stezky
Pěší trasy

Další informace

Krásnou přírodou jinak. Pětidenní výlet pro aktivní sportovce přes Altenberg, Moldavu, Komáří vížku k přírodním rezervacím.

Zajímavá místa na trase: Muzeum hornictví, lázeňské sanatorium Rehaklinik, Sklářská huť, Krušnohorská železnice, štola Starý Martin, letní bobová dráha v Altenbergu, botanická zahrada v Schellerhau, zámek Lauenstein.

Fotogalerie