Na kole křížem krážem údolím Flájského potoka

Česká republika

nemusíte prodírat davy turistů. Využijte toho, že tajemná nádhera našich hor dosud není tolik známá, a užijte si svou cyklojízdu hezky v klidu! Trasy v údolí Flájského potoka na české i německé straně hranice znamenají výzvu pro zdatné cyklisty. Pokud ji přijmete, odměnou vám bude nejen uspokojení ze solidního sportovního výkonu, ale i zážitek z cesty výjimečnou krajinou. S kouzelnými přírodními scenériemi se tady navíc střídají nejrůznější připomínky tradiční zručnosti zdejších horalů, ať už to byli řezbáři, skláři či jiní řemeslníci. Ale hlavně: ne každý mountbiker zvládne za dva dny 99 kilometrů náročným horským terénem. Tak co, překonáte sami sebe?

1. den – Seiffen-Pockau (51 km)
- cyklotrasa údolím Flájského potoka: Seiffen - Olbernhau - Pockau
2. den – podél CZ/DE hranice (48 km)
- Hora Sv. Kateřiny - Nová Ves v Horách - Mníšek - Klíny - Fláje - Český Jiřetín – Deutschgeorgenthal - Neuhausen - Seiffen - Nová Ves v Horách - Hora Sv. Kateřiny
Krásnou přírodou jinak

GPS souřadnice

50° 36' 21.24" N, 13° 26' 14.28" E

Určeno pro

Aktivní sportovci
Cykloturistika

Další informace

Krásnou přírodou jinak. Dvoudenní výlet na kole podél česko-německé hranice a po cyklostezce Seiffen-Olbernhau-Pockau.

Zajímavá místa na trase: Flájský potok, hora Sv. Kateřiny, skanzena muzeum hraček Seiffen, technické muzeum Olmuhle v Pockau, muzeum louskáčků, rozhledna na Růžovém vrchu, rozhledna Jeřabina, Flájský plavební kanál.

Fotogalerie