Rozjeďte se po horách i s dětmi!

Česká republika

Cykloturistika v Krušných horách není jen polykání kilometrů a zdolávání kopců, ale také způsob, jak si užít rodinnou pohodu se svými ratolestmi! Středně obtížná okružní trasa z Olbernhau vás zavede na vrch Schwartenberg, kde si můžete odpočinout a za příznivého počasí pozorovat vznášejcící se paraglidisty. I samotné Olbernhau ovšem stojí za prohlídku, ať už zamíříte do Světa hraček, do skanzenu Saigerhütte nebo do historické části s typickou krušnohorskou architekturou. Dech minulosti na vás zavane také v Nové Vsi v Horách – tamní muzeum rovněž připomíná, že této oblasti se oprávněně říkalo Země hraček. Nezapomeňte svůj rodinný výlet zakončit výstupem na 21 metrů vysokou rozhlednu na Růžovém vrchu v Hoře Svaté Kateřiny, abyste krásu okolních hor viděli s nadhledem.

1. den – Olbernhau a okolí (33 km)
- Olbernhau – Tour der Schwartenberg ruft: Olbernhau-Brandov-Deutschneudorf-Deutscheinsiedel-Schwartenberg (789 m.n.m)-Neuhausen-Olbernhau
2. den – Okolo Hory Sv. Kateřiny (11 km)
- Hora Sv. Kateřiny – rozhledna na Růžovém vrchu (752 m.n.m)
- Nová Ves v Horách – Novoveské muzeum

GPS souřadnice

50° 36' 24.84" N, 13° 26' 27.96" E

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Cykloturistika

Další informace

Krásnou přírodou jinak. Dvoudenní výlet pro rodiny s dětmi okolím Olbernhau a Hory sv. Kateřiny.

Zajímavá místa na trase: Saigerhutte Olberhau, rozhledna na Růžovém vrchu, Novoveské muzeum, Medvědí skála, skanzen a muzeum hraček v Seiffenu, muzeum louskáčků, muzeum židlí a sklářství v Neuhausenu.

Fotogalerie